משרד נפגעי עבירה רישום פלילי חנינה עורך דין פלילי חקירה אישום מעצר קטינים ונוער זכויות אסירים

הצלחות משרד

**סגירת תיק חקירה במשטרה**

תיק חקירה כנגד לקוחה על התעללות בחסר ישע, שהוא תולדה של ריב אחים על הטיפול בהוריהם החולים נסגר בהעדר ראיות. 

הלקוחה שהתמנתה לאפוטרופוס על אביה החולה נקלעה למריבה עם אחיה אשר שלט באימם הדימנטית. במסגרת הרבי הגיש האח מספר רב של תלונות שווא לתחנת המשטרה כולן נסגרו מיד לאחר פתיחתן מאחר ולא היה בהן ממש. בעוד האח שוהה בחול הפעיל חבר משפחה שיקח את האם הדימנטית לתחנת המשטרה להגיש תלונה על תקיפה כנגד האחות. נפתח תיק על תקיפת חסר ישע. 

לאחר פנייתנו לתחנת המשטרה ובחינת המצב ולאחר שהפצרנו בחוקרים כי המדובר בעוד אחת מתלונות השווא הוחלט לסגור את התיק. 

 

 

 

**ביטול כתב אישום בעבירת האיומים**

תיק בו ייצגתי הסתיים השבוע לאחר משא ומתן ארוך בחזרה מאישום, כלומר בביטול כתב האישום כנגד הנאשם. 

התביעה הגישה כתב אישום בעבירת האיומים כנגד לקוח שלי.
הנאשם פרוד מאשתו היה לפני נסיעה ארוכה לחו"ל, ביקש בטלפון לשוחח עם ילדיו הקטנים, אשתו סירבה לתת לו לשוחח איתם- דבר אותו נהגה לעשות באופן תכוף. את השיחה היא הקליטה ונשמע שם כי הנאשם אמר לה שכשיחזור לארץ יתחיל מלחמה על הילדים, ויהיה בלאגן.
התביעה הגישה כתב אישום כנגדו על איומים בטענה שהמילים "מלחמה" ו"בלאגן" בהקשר הזה מהווים איום.
טענתנו,  שבדבריו של הנאשם בשיחה אין איום על גופה, רכושה או חירותה כלומר אין פגיעה ב"ערך מוגן" כנדרש בסעיף החוק ובנוסף,  הנאשם לא טען בדבריו לעשיה של מעשה  שאינו כדין כלפי המתלוננת. 

מאחר ובנסיבות של הדברים הרי שמדובר על סכסוך משמורת ילדים שכבר החל וזוהי משמעותן של המילים "מלחמה" ו"בלאגן" בהקשר הזה- הריב המשפטי על משמורת הילדים.
לאחר משא ומתן ארוך, הסכימה התביעה לחזור בה מכתב האישום ולבטל את כתב האישום כנגדו. 

 

**תקיפה הגורמת חבלה של ממש -הסתיים באי הרשעה!**

תיק בו ייצגתי הסתיים השבוע לאחר דיון הוכחות ומשנסתיימה פרשת התביעה, באי הרשעה והתחייבות.

כתב האישום הוגש על עבירות תקיפה הגורמת חבלה של ממש ואיומים. התביעה התעקשה שלא לבוא לקראת הנאשם ואנו הגענו מוכנים לדיון ההוכחות. במהלך פרשת התביעה העיד המתלונן.

במהלך עדותו וחקירתו הנגדית של המתלונן, יצרנו ספק בגרסתו כי שטף הדם עליו הצביע נגרם מהתקיפה.

לאור כך לאחר שנסתיימה פרשת התביעה הגיעו הצדדים להסדר לפיו כתב האישום תוקן משמעותית הן בחלק העובדות והן בעבירות המיוחסות לנאשם, לתקיפה סתם בלבד, התיק הסתיים באי הרשעה, התחייבות שלא לבצע את העבירה.

התביעה טענה לפיצוי למתלונן בן ה 75 ואילו אני טענתי נגד הפיצוי. בסופו של יום בית המשפט לא פסק פיצוי למתלונן.

הנאשם יצא מרוצה עם עונש קל מאוד יחסית, צופה פני עתיד ואי הרשעה אשר לא מותירה כתם בעתידו ולא מהווה מכשול להמשך חייו.

**החזקת סם שלא לצריכה עצמית- אי הרשעה*

הפרקליטות הגישה כתב אישום על החזקת סם שלא לצריכה עצמית של 6 שקיות "נייס גיא", הנאשם הסכים להיפגש עם שירות המבחן ולאחר הליך ארוך ומשא ומתן עיקש, הסכימה הפרקליטות באופן חריג, להסדר לפיו הרשעת הנאשם תבוטל והתיק יסתיים באי הרשעה ושל"צ.
אי הרשעה מאפשרת לנאשם צעיר לממש את כל הפוטנציאל הגלום בו בעבודה ובלימודים ללא חשש מכתם על עתידו בשל מעידה חד פעמית בעברו.
 

זה מה שהוא כתב : 

 
 
 "שלום עו"ד סיון, הגעתי אליך עם כתב אישום בעבירות סמים פחדתי על העתיד שלי ונתת לי תקווה והראת לי את האור בקצה המנהרה, לא וויתרת ונלחמת בשיניים התעקשת ובסופו של דבר הצלחת לעזור לי לסיים את התיק באי הרשעה ובלי כתם בעתיד שלי. על כך אני רוצה להודות לך על טיפול מסור על ההתמדה על העקשנות והתמיכה"
 

 

 

***אי הרשעה, תיק איומים והיזק לרכוש***

בתיק שהחל בכתב אישום על איומים והיזק לרכוש בעקבות סכסוך בין הנאשם לגברת על כך שחסמה את רכבו בחניית ביתו, הגענו לאחר דין ודברים ארוך להסדר מקל ביותר עם התביעה.

כתב האישום תוקן ועבירת האיומים נמחקה כלא היתה. הנאשם הודה בהיזק לרכוש בלבד, עבירה מסוג עוון והתיק נגמר באי הרשעה והתחייבות שלא לעבור עבירה דומה. 

אי הרשעה מאפשרת לנאשם להמשיך בחייו ללא כתם ההליך הפלילי שמעיב על אורחות חייו ומגביל אותו בעיסוקו. 

הנאשם העובד רבות בחו"ל בחברה גדולה ומכובדת, ללא עבר פלילי יוצא נשכר מההסדר מאחר ולא הורשע ומאחר וכתב האישום תוקן משמעותית ואיננו כולל עבירת אלימות.

 

***שינוי עילת סגירה לתיק במשטרה***

בתיק סבוך בעבירה חמורה נחקרה אישתו של החשוד בחשד למתן עדות כוזבת ושיבוש הליכי חקירה.

התיק נסגר בעילת "חוסר ראיות", לאחר בחינת כל חומר הראיות הוגש ערר על עילת הסגירה בו הצבענו על כשלי חקירה, חוסרן של ראיות ממשיות והפגיעה בלקוחה עקב סגירת התיק בעילת חוסר ראיות. 

לאחר דין ודברים מול פרקליטות המחוז, הוחלט לקבל את עמדתנו והתיק נסגר בעילת "חוסר אשמה". בשל כך הרישום המשטרתי המופיע בדף הרישום הפלילי ימחק והלקוחה המאושרת תוכל להתחיל דף חדש בחייה ולשים הפרשה מאחוריה. 

 

** ביטול כתב אישום בעבירות איומים, העלבת עובד ציבור והפרעה לשוטר**

לאחר הגשת בקשה לשימוע לפני הגשת כתב האישום בתיק שהחל בעבירת התקיפה, איומים, הפרעה לשוטר והעלבת עובד ציבור נעתרה התביעה חלקית לבקשותינו והשמיטה את עבירת התקיפה. אולם משרד לא הסתפק בכך ובחינה מדוקדקת של חומר הראיות בעבירות האיומים, הפרעה לשוטר והעלבת עובד ציבור הביאה לביטול כתב האישום כולו.

התוצאה המשמחת מלמדת כי אסור להתייאש ויש לפעול בנחישות ואסרטיביות לטובת הלקוח שכן ההליך הפלילי דינאמי ואף אם לא התקבלו כל טענותינו במהלך השימוע עדיין יש מקום להעלותן בשלב מאוחר יותר ולהביא לתוצאות משמעותיות. אמנם לא תמיד יסתיים הדבר בביטול כתב האישום, שכן כל תיק ונסיבותיו אבל המאמץ וההשקעה בהכרח יביאו לתוצאות טובות ועדיפות עבור הלקוח.

***בתיק נוסף בוטל כתב האישום כנגד לקוח שנאשם בעבירת התקיפה, לאחר משא ומתן עם התביעה ולאחר בחינה מדוקדקת של חומר הראיות אשר הביאה לטענות כבדות משקל לטובת ביטול האישום. 

**שחרור ממעצר ימים בחשד לאונס**

לקוח אשר נעצר בעקבות תלונת בחשד לאינוס שוחרר ממעצר לצרכי חקירה (מעצר ימים) ללא תנאים.

קרובת משפחה אשר בדתה כנגד החשוד תלונה באינוס הביאה למעצרו ולפתיחת חקירה כנגדו, לאחר מאבק עיקש בתלונת המתלוננת והבאת גרסתו המלאה של החשוד בפני בית המשפט שוחרר החשוד ממעצרו ללא תנאים מגבילים.

** אי הרשעה- מכירת אלכוהול לקטין**

בגיר בשנות ה 30 לחייו בעלים של קיוסק הואשם במכירת אלכוהול לקטין (מתחת לגיל 18). בהליך משפטי שנערך בבית המשפט בראשון לציון במסגרת הסדר טיעון הסתיים התיק באי הרשעה והתחייבות להימנע מביצוע העבירה בסכום מינימאלי וכן תרומה.

לאחר בחינת חומר הראיות במסגרת המשא ומתן הובא לתשומת לב התביעה חולשה ראיתית המצדיקה סיום התיק בנסיבות מקלות מאוד.  העבירה נעברה לאחר שהקטין בן ה 17 הנראה בגיר מגילו נקלט במצלמות האבטחה רוכש שתייה אלכוהולית עבור חבריו וזאת לאחר סירובו של הנאשם למכור לחבריו את המשקאות. הקטין כאמור נכנס לבדו לקיוסק לבצע הרכישה. בנוסף במסגרת המשא ומתן הודגשו בפני התביעה נסיבותיו האישיות של הנאשם הנוהג לתרום רבות לקהילה ולנזקקים, העדר עבר פלילי והודאה מידית והבעת חרטה.  

אי הרשעה משמעותה כי לא תחשב ברישומו הפלילי של הנאשם כהרשעה ותימחק תוך תקופה קצרה מהרישום כך לא תהווה כתם על עתידו ומחסום בפניו להתקדם בחייו.

**נוער: אי הרשעה בעבירת סחר בסם**

קטינה כבת 17 הואשמה בסחר בסם, עסקה אחת ויחידה בפרשת הסוכנת שהופעלה באזור המרכז.

הקטינה אשר "הופלה בפח" על ידי חברה קרובה העבירה לסוכנת סם שהיה ברשותה לשימוש עצמי בכמות הפחותה מ-2 גרם מבלי לדעת שהפעולה אותה עושה נחשבת לסחר.

לקטינה אין עבר פלילי ועמדה בפני גיוס, הודתה במעשה המיוחס לה כבר בחקירה וטענה כי העברת הסם נעשתה בתמימות מאחר שהחברה ביקשה את זה לשימושה העצמי והיא עצמה לא רצתה בסם.

בית המשפט התרשם מקטינה חיונית, בעלת מוטיבציה להתגייס ולשרת בתפקיד משמעותי, ללא עבר פלילי וכן שהעבירה נעשתה באופן תמים ואינה מסמלת התנהלות עבריינית מצד הקטינה, שהמדובר במעיד חד פעמית. על כן ההליך הסתיים באי הרשעה, התחייבות להימנע מביצוע בעירה ותרומה.

**ביטול כתב אישום בעבירת התקיפה**

במהלך מו"מ עיקש עם התביעות ולאחר שמשרדנו עבר בדקדקנות על חומר החקירה, הצגנו בפני התביעות מחדלי חקירה רבים וכן את דלות הראיות כנגד הלקוח אשר טען בתוקף כי האמור בכתב האישום לא היה ולא נברא. 

לאחר דין ודברים, נעתרה התביעה לדרישתנו וכתב האישום בוטל. 

**סגירת תיק על שימוש בסם (קנאביס) כנגד אזרח ישראלי במדינת ניו יורק**

למשרדי הגיע אדם צעיר אשר נתפס במהלך ביקור  בניו יורק מעשן ג'וינט (קנאביס) ברחוב במנהטן ניו יורק, ארה"ב.

האישום היה על עישון סם קנאביס בשטח פתוח הנחשב לעבירה פחותה בחומרתה והעונש בגינה הינו עד 3 חודשי מאסר וקנס כספי  בשווי של עד כ- 300$.

בעקבות כך נפתח כנגדו הליך פלילי בבית המשפט הפלילי בניו יורק אשר סיכן את יכולתו להיכנס למדינת ניו יורק בעתיד ולפסילת הויזה שלו לארה"ב.

בשיתוף פעולה עם משרד עורכי דין בניו יורק עימו משרדנו עובד, הוצגו בפני בית המשפט מסמכים המעידים על אזרחותו של הנאשם בישראל וכי היה בביקור, כמו כן הובאו נסיבותיו האישיות של הנאשם בפני בית המשפט, נסיבות חיים קשות וכן סיבת ביקורו שם. בעקבות כך בחר בית המשפט לנקוט בהליך הידוע בשם   ACD ומשמעותו ביטול התיק לאחר תקופת "מבחן" של חצי שנה, דהינו באם במהלך חצי שנה לא יעברו עבירות נוספות יבוטל האישום וימחק.

סגירת התיק בנסיבות אלו לא מעיבה ככלל על המשך יכולתו של הנאשם להיכנס לארה"ב או לחדש ויזה.

** עתירת אסיר: הזכות להתייחדות**

לקוח פנה למשרד בטענה כי שב"ס מסרבים להתייחדותו בכלא עם בת זוגתו, ידועה בציבור. השנים לא נשואים ועל כן הליך ההוכחה של היותם ידועים בציבור לצורך קבלת ההטבה של התייחדות כולל הצהרה חתומה על ידי נוטריון והבאת הוכחות לקיום מערכת זוגית.

שב"ס התנגדו בתוקף לאשר לשניים את ההתייחדות בטענה כי ההוכחות שהובאו בפניהם לא מספיקות, להדגיש כי בשל מצבם הכלכלי של השניים גרו יחד בדירה שכורה והחשבונות לא היו על שמם, אין באמתחתם חשבון בנק משותף או כל התנהלות כלכלית אחר המעידה על מערכת היחסים. ואולם חוזה השכירות חתום על שם השניים. לאחר הבאת הצהרות ממכרים וחברים על קיומה של מערכת זוגית משותפת הכוללת מגורים וניהול משק בית משותף  מזה כ-4 שנים ולאחר התבטאות בית המשפט כי על שב"ס להתחשב בממצאים שהובאו לפניו לצורך קבלת ההחלטה אושר לאסיר להתייחד עם זוגתו.

**מאסר על תנאי- גניבה ממעביד**

תיק גניבה ממעביד הסתיים במאסר על תנאי בלבד.

לקוח הפנה למשרדי הואשם בגניבת סלילי נחושת ממעבידו עד עבד בחברת שמירה במפעל. את הסלילים לקח לצורך מכירתם עבור שקלים בודדים עקב מצב כלכלי ירוד. המדובר במספר סלילים בודד ולא בגניבה לאורח זמן משמעותי. ההגנה הציגה בפני בית המשפט כשלים בחקירה וכן כשלים ראיתים וכן הציגה את נסיבות חייו של הנאשם יחד עם נסיבות מיוחדות בהן נעברה העבירה. המדובר באיש צעיר בעל פוטנציאל אמיתי להתקדם ולהתפתח בחייו אשר עבר תקופה קשה בחייו, הודה וגילה חרטה ממשית על מעשיו, ללא עבר פלילי.

בית המשפט בחן את האפשרות שלא להרשיע את הנאשם ואולם, בעבירת גניבה ממעביד אי הרשעה כמעט ובלתי אפשרית וחריגה ביותר עקב חומרת העבירה הפנימית, גניבה מאדם המעסיק אותך ופגיעה באמון פנימית לביצוע העבירה.  

בשל כך החליט בית המשפט לסיים את התיק בעונש קל ביותר בדמות מאסר על תנאי ושל"צ (שרות למען הציבור- התנדבות) במספר סמלי של שעות התנדבות.

**ביטול כתב אישום- החזקת סם לצריכה עצמית**

במספר תיקים רב בייצוג המשרד בעבירה של החזקת סם לצריכה עצמית, הבאנו לביטול כתב האישום בבית המשפט.

מרבית הנאשמים ללא עבר פלילי אשר נחקרו כבר בעבר בעבירות סם ועל כן לא נכנסו בגדרה של הנחיית פרקליט המדינה להימנע מהגשת אישום כנגדם. יחד עם זאת הבאנו לביטול כתב האישום בבית המשפט ולסיום ההליך כנגדם. 

תיקים בטיפול המשרד

משרד עורך דין פלילי בראשון לציון רישום פלילי עבירה אישום צור קשר זכויות אסירים עורך דין פלילי ברחובות עורך דין פלילי בנס ציונה עורך דין פלילי בנס ציונה עורך דין פלילי בלוד עורך דין פלילי ביבנה עורך דין פלילי בחולון נפגעי עבירה רישום פלילי חנינה עורך דין פלילי חקירה אישום מעצר קטינים ונוער זכויות אסירים

 

סיון דואני עורכת דין פלילי התמחות ב: חקירות, מעצרים, אישום, קטינים ונוער, זכויות אסירים, חנינה, רישום פלילי, נפגעי עבירה