חקירה

חקירה

אם הינך דרוש לחקירה המשטרה או באם קיבלת זימון או נעצרת והינך עומד לפני חקירה במשטרה קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין לפני החקירה על מנת לדעת מה הן זכויותיך כנחקר יעוץ משפטי טרם החקירה הינו בעל חשיבות גדולה מאוד.

שלב החקירה הינו חשוב מאוד וקריטי בהליך הפלילי כיוון שיכול ותהיה לו השפעה משמעותית על המשך ההליך אם בכלל.  עו"ד מנוסה ידע לייעץ להכווין וכן להפיג מרמת המתח המתלווה לחקירה במשטרה.

על כן, באם נקראת לחקירה או אם נעצרת ונלקחת לחקירה מומלץ לייצור קשר עם המשרד על מנת לקבל את המידע הדרוש לכל נחקר טרם חקירתו וקבלת הכוונה ויעוץ משפטי.

לאחר חקירה במשטרה בחשד לביצוע עבירה נפתח תיק, עו"ד יכול לפנות לגורמים השונים בבקשה מנומקת ומקצועית הפורסת את גרסתו של הנחקר כפי שמסר בחקירה באופן מסודר ומביאה את טיעוניו ונסיבותיו האישיות, וכן מצביעה על חולשות בתיק החקירה ובכך מסייעת רבות להחלטה באם להגיש כתב אישום או אם לאו, וכן לעמוד בבקשה על עילת סגירת התיק.

גם באם יוחלט בסופו של יום לשמחת הנחקר, לא להגיש כתב אישום, יישאר תיק על שם הנחקר במשטרה ועל כן ישנה חשיבות רבה לעילת סגירת התיק. עילת סגירת התיק יש לה השפעה מרובה על איך התייחסו גורמים חיצוניים לתיק החקירה הסגור.

ישנן שלוש עילות סגירה: סגירה מחוסר אשמה, חוסר ראיות וחוסר עניין לציבור.

לאחר שתיק נסגר במשטרה באחת מעילות אלו, ישנה האפשרות לפנות בבקשה לשינוי עילת הסגירה, על בקשה זו להיות ערוכה באופן מקצועי ולעמוד על הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים.

לפיכך מומלץ מאוד לפנות לעורך דין לפני חקירה לקבלת יעוץ וכן אף לאחר החקירה ולנסות ולסגור את תיק החקירה במשטרה. פניה לעורך דין מנוסה יכולה לסייע לסגירת התיק בעילה שפגיעתה בנחקר פחותה. כמו כן עורך דין יכול לסייע בבקשה לשינוי עילת הסגירה במקרה הצורך. משרדי בעל ניסיון רב בטיפול בבקשות אלו. 

משרד עורך דין פלילי בראשון לציון רישום פלילי עבירה אישום צור קשר זכויות אסירים עורך דין פלילי ברחובות עורך דין פלילי בנס ציונה עורך דין פלילי בנס ציונה עורך דין פלילי בלוד עורך דין פלילי ביבנה עורך דין פלילי בחולון נפגעי עבירה רישום פלילי חנינה עורך דין פלילי חקירה אישום מעצר קטינים ונוער זכויות אסירים

סיון דואני עורכת דין פלילי התמחות ב: חקירות, מעצרים, אישום, קטינים ונוער, זכויות אסירים, חנינה, רישום פלילי, נפגעי עבירה