מורה חשוד בביצוע עבירות מין בתלמידותיו, על חומרת העבירה וההליך

המורה מכרמיאל חשוד שביצע עבירות מין בתלמידות

חשד לביצוע עבירות מין בקטינים ע"י מורה למוזיקה מכרמיאל. המורה נעצר  והובא להארכת מעצר בחשד כי ביצע עבירות מין בתלמידותיו עת למדו בבית הספר. המורה נחשד בביצוען של עבירות חמורות, בין היתר מעשי סדום בכוח, מעשים מגונים בקטינה וניצול קטינה.

עבירות מין בקטינים ע"י מורה- נסיבה מחמירה

כאשר אדם אשר בשל תפקידו נחשב למי האמון על הילדים ומי אשר הילדים רואים בו דמות חינוך, ומרות, כגון מורה, מבצע עבירות מין באותם ילדים עליהם אמון הוא בעצם מפר את האמון הבסיסי שנתנה בו מערכת החינוך כדמות מחנכת אשר תפקידה לשמור על החשוב לנו מכל.

כאשר אותו מורה משתמש במעמדו ותפקידו לביצוע עבירות מין בילדים הרי שיש כאן ניצול ברור של הקטין.

במקרה שלפיננו הרי שהמדובר במורה אשר השתמש בטכניקה חוזרת על עצמה ובמעמדו על מנת לבצע עבירות מין חמורות בתלמידותיו הקטינות אשר טרם מלאו להן 16 שנים.

 עבירות מין בקטינים מתחת לגיל 16- נסיבה מחמירה 

חוק העונשין מתייחס לעבירות מין אשר מבוצעות בקטינים מתחת לגיל 16 בחומרה יתרה, בחלק מעבירות המין ישנה חלוקת גילים נוספת ומחמירה יותר עד גיל 14, ובין הגילאים 14-16. כמובן, שככל שגילו של הקורבן קטן יותר יראו בעבירה כחמורה יותר והדבר ישפיע בסופו של יום על העונש באם תיהיה הרשעה בדין, ועוד לפני תהיה לכך השפעה על הליכי החקירה והמעצר.

המחוקק מבחין בביצוע עבירות מין בבגירים ובקטינים ממספר סיבות, העיקריות שבהן,היא נטייתם של קטינים להישמע למרות וסמכות מבלי להביע התנגדות וכך הם הופכים ל"טרף" קל ע"י המבצע, וכן ההכרה בכך כי קטין או קטינה לא בהכרח יכולים להביע הסכמה אמיתית ומושכלת לאקטים מינים הנעשים בהם ובחלק מהמקרים אותם הקטינים אף לא מבינים כי בוצעה בהם עבירה חמורה. על כן, מעשים מיניים הנעשים בקטינים מתחת לגיל 16 חזקה כי לא נתנה להם להסכמה מדעת ואלו נעשו בקטין שלא בהסכמתו.

כיצד משפיע זהות החשוד וגיל המתלונן על הליכי מעצר בעבירות מין?

לזהות מבצע העבירה ולגילו של המתלונן תהיה השפעה רבה  בבחינת הליכי המעצר והמסוכנות הנשקפת מהחשוד. מאחר וכפי שצוינו ביצוען של עבירות מין ע"י איש סמכות בעיני הקורבן, נחשבת לניצול הקורבן בצורה חמורה הרי שלגילו של הקורבן בוודאי חשיבות רבה.

ככל שהמדובר בקורבן קטין , מתחת לגיל 18 הרי שחומרת החשדות תהווה פקטור משמעותי בבחינת מעצר או שחרורו של החשוד לחלופת מעצר. עילת המסוכנות הנשקפת במקרים אלו מהחשוד נלמדת מגילם של הקורבנות והיותם קטינים, מניצולם ע"י דמות סמכותית ותוך ניצול וכן מהתנהגות העולה כדי שיטתיות ביצוע כלפי מספר רב של קורבנות.

פניה לעורך דין בשלב המעצר והחקירה היא הכרחית במקרים אלו, חשוב להבין שהליכי החקירה יש בכוחם לעצב את המשך ההליך המשפטי ועל כן חשוב לעמוד על דקויות ולהבין את החשדות לעומק וכיצד כדאי להתמודד עימן.

קורבן עבירה- כדאי להיות מיוצג ע"י עו"ד

גם לקורבות העבירה ומשפחתם כדאי לפנות לקבלת יעוץ וליווי ע"י עורך דין.

קורבנות עבירה נדרשים לעמוד מול המערכת ולתת עדות ואולי אף לעבור הליכים מורכבים יותר כגון עימות אל מול החשוד שפגע בהם. בשל כך רצוי לפנות לעורך דין שילווה את הקורבן ומשפחתו ברגעים קשים אלו.

השארת תגובה