אישום

ר.פ

כתב אישום

כתב האישום מפרט את העבירות ועובדות האירוע המבסס עבירה פלילית, ומסמל את תחילתו של ההליך הפלילי כנגד נאשם. כתב אישום הופך חשוד לנאשם ועל כן יש לו חשיבות רבה. עם קבלת כתב האישום חשוב לייצור קשר עם עורך דין.

חשוב לזכור כי גם אם קיבלת כתב אישום עדיין יש בפניך אפשרויות רבות באמצעותן ניתן להימנע מהליך פלילי, על כן חשוב מאוד לקבל הדרכה ויעוץ כמה שיותר מוקדם.  

שימוע לפני הגשת כתב אישום/ בקשות להימנעות מהגשת כתבי אישום

אם הוגש נגדך כתב אישום חשוב להתייעץ עם עורך דין בהזדמנות הראשונה. עו"ד מנוסה יכול לסייע.

בעבירות רבות טרם הגשת כתב האישום יש לך זכות לפנות לפרקליטות או התביעה בבקשה להימנע מהגשת כתב האישום. זכות זו היא זכות מהותית הנקראת שימוע. על מנת למצות את הליך השימוע ולהפיק ממנו תוצאה חיובית מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה אשר ייצג אותך בהליך.

לעו"ד סיון דואני נסיון רב בייצוג בהליכי השימוע. נשמח לעמוד לרשותך בכל עת. 

לקריאה נוספת אודות השימוע

ביטול כתב האישום במקרים המתאימים עוד בטרם יחל המשפט.

בעבירות מסוימות לפני הגשת כתב האישום ישלח לבית החשוד מכתב המודיע לו כי באפשרותו להעלות טענותיו טרם הגשת כתב האישום, הליך זה נקרא שימוע. חשוב מאוד לפנות לעו"ד מייד עם קבלת המכתב על מנת שזה יקיים שימוע פרונטאלי אל מול גורמי התביעה בנסיון להימנע מהגשת כתב אישום כנגד הלקוח. לשימוע חשיבות רבה היכולה להשפיע לא רק על ההחלטה אם להגיש כתב אישום אלא אף באיזו חומרה ואילו עבירות יכללו בתוכו באם יוגש. עורך הדין המייצג בשימוע לא פעם נחשף לחומר החקירה בתיק לצורך הכנת טיעוניו, על כן להליך זה חשיבות רבה היכולה למנוע מהחשוד את המפגש עם מערכת בתי המשפט הפלילי.

*לעיתים לאחר חקירה במשטרה ועוד בטרם הוחלט על הגשת כתב אישום, היוועצות עם עורך דין יכולה לסייע בסגירת התיק במשטרה ובכך להימנע מהגשת כתב האישום, ראה "חקירה- סגירת תיק במשטרה"

 עיכוב הליכים משפטיים-

לאחר קבלת כתב האישום במקרים הרלוונטיים ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכי המשפט כנגד נאשם, בקשות אלו מצריכות נסיבות מיוחדות המתאימות לשם כך. עוכב הליכי משפט באם מתקבל משמעותו כי הפרקליטות איננה ממשיכה בהליכים המשפטים כנגד הנאשם, לצורך כך יש לקבל אישור מפרקליטות המדינה.

משרד עורך דין פלילי בראשון לציון רישום פלילי עבירה אישום צור קשר זכויות אסירים עורך דין פלילי ברחובות עורך דין פלילי בנס ציונה עורך דין פלילי בנס ציונה עורך דין פלילי בלוד עורך דין פלילי ביבנה עורך דין פלילי בחולון נפגעי עבירה רישום פלילי חנינה עורך דין פלילי חקירה אישום מעצר קטינים ונוער זכויות אסירים
סיון דואני עורכת דין פלילי

 

סיון דואני עורכת דין פלילי התמחות ב: חקירות, מעצרים, אישום, קטינים ונוער, זכויות אסירים, חנינה, רישום פלילי, נפגעי עבירה